Балкан бие у дома срещу македонци

снимка: Facebook

Балкан (Ботевград) победи гостуващия Кожув (Македония) с 84:77 (20:22, 22:14, 18:15, 24:26) точки в среща от Балканската лига по баскетбол за мъже. За възпитаниците на Александър Тодоров това бе пета победа от 10 мача.

Отборът е на предпоследно място в класирането с 15 точки и два мача по-малко от лидера Левски, който има 19 точки.

След равностойна първа част домакините поведоха в резултата и на почивката имаха аванс от 42:36. През третата част играчите на Балкан поведоха с 11 точки след кош на Лоугън Стъц - 53:42 шест минути преди края.

Във финалните 10 минути гостите на два пъти се доближаваха на 3 точки, но не успяха да стигнат до обрат. Ноа Далман вкара два наказателни удара за Балкан 7 секунди преди сирената, с което реши мача.

За Балкан се отличиха Ноа Далман с 21 точки и 9 борби и Иван Лилов с 20 точки. Павел Маринов добави 13 точки, а Лоугън Стъц и Александър Груев отбелязаха по 9 точки. За гостите 21 точки вкара Слободан Божович, а Игор Мияйлович се отличи с 16 точки.