Дюрант изригна и спаси Оклахома от ранно отпадане

След като вестник в Оклахома излезе със заглавие "Г-н Ненадежден" относно играта на Кевин Дюрант в серията срещу Мемфис Гризлис, реализатор №1 в лигата изригна с 36 точки за победата със 104:84 срещу №7 от редовния сезон в Западната конференция в НБА.

Победата беше подпечатана още в края на първото полувреме, след като Майк Конли успя да намали до 37:42, но последва тройка на Реджи Джаксън, която вдъхнови "гръмотевиците" за серия от 14:4 до края на втората част.

През първото полувреме Дюрант записа 18 точки, а в началото на третия период Оклахома нанизаха първите 5 точки и увеличиха аванса си до 20 пункта. До края на мача Тъндър не позволиха разликата да падне под 10 точки.

Гризлис водеха с 3:2 в серията и имаха домакинско преимущество, но силната защита на гостуващия тим показа отлична защита, особено през второто полувреме, когато Зак Рандолф беше изолиран тотално от играта и вкара едва две точки.

Мемфис пък записаха едва 37% в стрелбата си, което се оказа и ключът към третата загуба в серията. Още по-лошата новина за тима е, че направилият слаб мач Майк Конли получи сериозно разтежение и игра само минута в 4-тата част. Той е под въпрос за решаващия мач №7.

През миналата година именно Гризлис спряха Оклахома в плейофите, след като им нанесоха поражение от 4:1, но сега последната среща е в дома на Тъндър.

Кевин Дюрант отново стреля малко под 50%, не вкара нито една тройка, но атакуваше постоянно коша и изпълни 15 наказателни удара (14 вкарани) по пътя си към 36 точки (10 борби, 2 асистенции, 1 открадната топка). Ръсел Уестбруук помогна с 25 пункта, а към тях добави 5 асистенции и 9 борби.

За Гризлис Зак Рандолф вкара 16 точки, но едва две бяха през първото полувреме. Марк Гасол се отчете със 17, а 13 добави Тони Алън.

Мач №7 е през нощта на събота срещу неделя.