Левски спечели първата битка с Рилски спортист

снимка: rilskibasket.com

Левски победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 89:82 (29:22, 26:21, 19:19, 15:20) точки в първа среща от четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Така "сините" поведоха в серията с 1:0 победи. Играе се до два успеха от три мача. Втората среща е на 3-и май в Самоков.

След оспорвани начални минути домакините от Левски направиха серия от 8:1 и поведоха със 7 точки - 26:19 в 1:15 преди края на първата четвърт. В средата на вторите 10 минути "сините" имаха аванс от 40:30, а след това от 52:38 в 17-а минута. Двата отбора се оттеглиха на полувремето при 55:43 за Левски.

След подновяването на играта гостите от Самоков успяха да намалят пасива си на 56:60, но съперниците им отговориха със серия от 10 безответни точки за 70:65.

Преди финалната четвърт играчите на Левски водеха със 74:62. Осем минути преди края домакините имаха преднина от 16 точки - 80:64, след което гостите се хвърлиха на щурм, но успяха само да намалят изоставането си на пет точки - 82:87 минута преди сирената.

За Левски се отличиха Брендън Хийт с 21 точки, Христо Захариев с 18 точки, Лайнъл Чалмърс с 16 точки и Майк Уилкинсън с 14 точки.

За Рилски спортист най-полезни бяха Джъстин Грей с 25 точки, Шон Барнет с 19 точки и 10 борби и Евън Равънел с 16 точки.