"Дяволите" потопиха ПСЖ в казана с катран

Манчестър Юнайтед сътвори сензация на 1/8-финалите на Шампионската лига, печелейки реванша срещу многомилионната селекция на ПСЖ с 3:1. По този начин "червените дяволи" продължиха напред в турнира с повече голове на чужд терен и общ резултат 3:3 (0:2 в Англия). В герои за гостите от Англия се превърна Ромелу Лукаку (2,30) и Маркъс Рашфорд (90+4 - дузпа).

Резултатът е сензационен, тъй като тимът на Оле Гунар Солскяер трябваше да се справя без контузените: Ерера, Джоунс, Лингард, Марсиал, Мата, Матич, Санчес, Валенсия и наказаният Пол Погба. Така атаката на тима бе поведена от Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд, а в халфовата линия получиха шанс за изява Фред, Перейда и Мактоминей.

Пред Томас Тухел проблемите бяха по-малко, като с травми бяха единствено Неймар и Нсоки. Германецът заложи в атаката на Килиан Мбапе, Дракслер и Ди Мария, а Едисон Кавани стартира от пейката.

Срещата в Париж започна по брилянтен начин за гостите от Англия, които взеха преднина още преди да е изтекла 3-ата минута. Керер върна топката към Буфон, но тя бе пресечена от Ромелу Лукаку, който хладнокръвно овладя и отбеляза.

Постепенно домакините се отърсиха от ранния шок, започвайки да притискат своя съперник. Усилията им се отблагодариха, като Килиан Мбапе пусна великолепен пас в наказателното поле към Хуан Бернат, който отблизо не сгреши, правейки резултата 1:1.

ПСЖ продължи да натиска своя съперник и голът като че ли бе въпрос на време. Такъв падна, но не във вратата на "червените дяволи", а в тази на Буфон. Именно италианският страж направи огромна грешка, изпускайки топката след далечен шут на Рашфорд, след което Лукаку притича и вкара за 2:1 в полза на своя тим.

До края на полувремето по-сериозни ситуации нямаше и така двата тима се оттеглиха при преднина за Юнайтед.

Второто полувреме започна с очакван натиск на домакините, които стигнаха до гол. Анхел ди Мария прати топката в мрежата на Давид де Хеа, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Чак в 72-ата минута дойде следващото по-сериозно положение, при което Мбапе отправи добър изстрел, но той бе блокиран от защитник на "дяволите".

В 84-ата минута ПСЖ бе близо до това да реши всичко в своя полза. Мбапе бе изведен сам срещу Де Хеа, но изгуби равновесие и топката му бе избита, последва изстрел на Бернат, но той се отклони в лявата греда на Буфон.

В добавеното време на двубоя драмата бе пълна и Юнайтед получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Кимпембе в наказателното поле. Зад топката застана Маркъс Рашфорд и хладнокръвно отбеляза за 3:1.

До края на двубоя англичаните се отбраняваха прекрасно и съумяха да задържат преднината си, отстранявайки своя съперник. През цялата втора част обаче Манчо само се бранеше и по чудо не получи гол. Оказа се, че страхливият футбол триумфира...

В съшото време Порто взе скалпа на Рома в реванша от 1/8-финалите на Шампионската, побеждавайки с 3:1 след продължения. В редовното време двубоят завърши при резултат 2:1, както бе и в първата среща в Рим. В герои за "драконите" се превърнаха Тикиньо (26), Марега (52) и Телеш (117 - дузпа).

Двубоят на "До Драгао" започна много по-добре за домакините, които контролираха събитията на терена от 1-ата минута.

Постепенно пред тях започнаха да се откриват и голови ситуации. След няколко пропуска на Ектор Ерера и Хесус Корона, се стигна до откриването на резултата.

Муса Марега пусна великолепен пас към Тикиньо, който отблизо не сгреши, откривайки резултата в полза на драконите.

Отговорът на римляните не закъсня и 10 минути по-късно те получиха дузпа за нарушение на Милитао срещу Пероти. Зад топката застана Де Роси и хладнокръвно отбеляза във вратата на Икер Касияс.

В самия край на полувремето "драконите" можеха отново да поведат, но с пропуск се отчете Ерера.

Втората част започна великолепно за домакините, които продължиха да търсят гола и стигнаха до такъв. Корона направи страхотно центриране в накзателното поле, с което намери Муса Марега. Малиецът бе безпогрешен и отбеляза за 2:1.

Португалците продължиха да натискат своя съперник, но до гол така и не стигнаха в редовното време, като с пропуски се отчетоха Брахими и Отавио.

Така се стигна до продължения, които пък започнаха по-добре за "вълците".

Пред Един Джеко се откриха две страхотни възможности съответно в 111-ата и 112-ата минута на двубоя, но босненецът се отчете с пропуски.

В 116-ата минута Джунейт Чакър посочи бялата точка за дърпане на футболист на Порто в наказателното поле на Рома. Зад топката застана Алекс Телеш, който бе безкомпромисен, правейки резултата 3:1.

В добавеното време на продълженията гостите от Рим също имаха претенции за дузпа, но такава в тяхна полза не бе отсъдена след преглед на ВАР.

По този начин "драконите" задържаха преднината си и успяха да се класират на 1/4-финалите на турнира, където за последно бяха през сезон 2014/15.