Иван Лилов вдъхнови Балкан срещу Рилецо

снимка: Facebook

Балкан (Ботевград) разгроми гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 97:74 (30:24, 23:13, 24:20, 20:17) в последна среща от 21-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Така домакините събраха 32 точки и се изравниха с втория Черно море, като имат и мач по-малко. Лидер е шампионът Рилски спортист с 37 точки.

Балкан пое контрола върху мача и след 94-ата секунда не изпусна водачеството в резултата до края. Интригата донякъде се задържа до началото на втората четвърт, когато гостите изоставаха само с 4 точки при 30:34, но последва серия от 16:5 точки, която даде сериозно предимство на Балкан.

В началото на третата част разликата за първи път премина 20 точки при 62:41, а до края разликата се запази.

Иван Лилов направи силен мач за домакините с 33 точки, а резервата Станимир Маринов се отличи с "дабъл-дабъл" с 14 точки и 10 асистенции.

Ивън Раванел беше най-добър за самоковци с 23 точки и 9 борби.