Дунав издържа 60 минути срещу Литекс за Купата

Литекс не допусна изненада срещу втория в Б група Дунав и елиминира по-ниско разредния си съперник след успех с 4:2, с който се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

„Оранжевите“ имаха повече проблеми през първото полувреме, което завърши 1:1, но след почивката вкараха три безответни гола и в крайна сметка оправдаха очакванията да отстранят втородивизионния отбор.

Не такава бе съдбата на Ботев (Пловдив), който сензационно отпадна от 5-ия в Б група Созопол след поражение с 0:1 по-рано днес. В другите мачове Черно море смаза Вихър (Строево) с 5:0, а ЦСКА победи с 2:0 Спартак в Плевен и се превърна в първия третодивизионен отбор от 10 години насам, който стига 1/4-финалите.

Данило Асприя откри резултата в 29-ата минута с красив гол чрез мощен удар от нищожен ъгъл, но седем по-късно Ненов също почти от аутлинията изравни ефектно при добавка след изпълнение на пряк свободен удар.

В 64-ата и 66-ата минута два бързи гола на 20-годишния Георги Минчев до голяма степен осигуриха победата на Литекс и съкрушиха гостите, като в 88-ата Арсенио Нунеш се разписа за 4:1. Крайното 4:2 оформи Каптиев в 94-ата минута.