Дунав фаворит за Европа след бой по Гонзо и Морето в Каварна

снимка: БГНЕС

„Дунав“ победи с 2:1 като гост на „Черно море“ Варна в седмия си мач от шампионския плейоф на първенството в Първа лига. С успеха в Каварна „драконите“ дръпнаха с 3 точки пред „моряците“ в борбата за четвъртото място, което при определени условия може да донесе и участие в квалификациите за Лига Европа.

Домакините бяха по-активни в началото, но не успяха да затруднят Станислав Антонов и отбраната пред него. Вместо това още в 18-ата минута русенският тим поведе в резултата с образцова атака. Васил Шопов изведе Самир Аясс, който продължи пътя на коженото кълбо към Мирослав Будинов и нападателят не сгреши за 1:0. Веднага след това Иван Коконов бе изведен сам срещу Антонов, но дунавският страж спаси.

В 39-ата минута Диян Димов пропусна да удвои за „драконите“, след центриране на Мирослав Будинов, но стреля над вратата.

11 минути след почивката „моряците“ изравниха. Сукуп центрира в наказателното поле, Искандар Джелилов изби с глава, но топката отиде у връхлитащия Михаил Венков, който с мощен удар от воле направи 1:1. 3 минути след това Васил Шопов бе близо до попадение за „Дунав“, но вратарят Емил Михайлов спаси.

В 60-ата обаче той нямаше как да реагира, след като центриране на Шопов намери Бранимир Костадинов, който отбеляза отблизо за 2:1.

Докрая резултатът остана непроменен и дунавци постигнаха трета победа срещу „Черно море“ след 4 срещи помежду им през този сезон. В следващия си мач „драконите“ приемат „Левски“ София на Градския стадион в Русе 21 май, неделя, от 17:30 ч. Цената на пропуските за 53-ата среща между двата тима в елита е 10 лв.