ЦСКА и Локо (Пд) не си вкараха на Армията

снимка: cska.bg

ЦСКА и Локомотив Пловдив приключиха при 0:0 в двубой от 33-ия кръг на Първа лига. В добавеното време на срещата Виданов от "смърфовете" получи втори жълт картон за бавене на играта и напусна терена.

"Армейците" очаквано бяха по-настойчиви, но това не доведе до повече от точка за тях. Пловдивчани пък заложиха на наситена средна линия и защита и разчиташе на редки контри.

Срещата започна двуостро и двата отбора си размениха по едно опасно положение до 10-ата минута. Първо Локо Пд застраши червената врата след индивидуална атака на Димо Бакалов отляво. Домакините отговориха с изстрел на Фернандо Каранга с глава, който премина покрай лявата греда.

В 15-ата минута силен шут на Умарбаев излезе в аут. Същото стори и Каранга в 20-ата минута, когато изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.

Последваха 3-4 изстрела на футболисти в червено от далечна дистанция, които не затрудниха Пиргов, на които смърфовете отговориха с опасен шут на Димо Бакалов в 31-ата минута. Девет минути по-късно Пауло Серджио преодоля двама бранители на домакините и бе чукнат от Бодуров в глезена пред наказателното поле на ЦСКА-София, но реферът Ивайло Стоянов не отсъди нарушение, каквото искаха гостите.

Това бе последното по-интересно положение за първата част, която логично завърши 0:0 предвид липсата на чисти голови положения.

В 56-ата минута Дани Кики изстреля истински снаряд от 35 метра, при който Китанов не мръдна, но топката профуча покрай горния десен ъгъл на домакинската врата. Секунди по-късно Бакалов шутира от добра позиция, но твърде неточно.

В 58-ата минута пловдивчани като по чудо не откриха резултата. Дани Кики подаде към Марчев, Недялков се размина с топката и позволи на крилото на смърфовете да излезе сам срещу Китанов, но вратарят на домакините спаси неговия шут.

В 63-ата минута Кири Десподов направи рядко срещан пропуск. Фернандо Каранга напредна в наказателното поле на гостите след груба грешка на Кирил Котев и подаде към своя съотборник, който от 10-11 метра не успя да вкара на празна врата.

В 71-ата минута Крил Котев бе заменен принудително от Александър Тунчев. Бранителят на черно-белите напусна игра с отворена рана на главата, която обаче едва ли ще го извади от строя за предстоящите важни мачове.

В края на продължението за бавене на играта обаче бе изгонен Павел Виданов, който ще пропусне следващия двубой на черно-белите, който е срещу Черно море.

Така ЦСКА увеличи дистанцията пред Левски на 4 точки. "Червените" са със 63 точки, а Локо е с 46.