Дунав 8806 (Русе) с трети успех за сезона

Шампионът Дунав 8806 (Русе) спечели гостуването си на Хасково 2012 със 78:70 точки в мач от петия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени.

Така възпитаничките на Георги Божков постигнаха трети успех за сезона и се изкачиха на трето място в класирането със 7 точки. Хасково 2012 остава на пето място с 6 точки. Лидер е Нефтохимик 2010 (Бургас), който почива в този кръг, с 8 точки.

След равностойно първо полувреме, завършило 35:33 точки за Дунав, русенките решиха мача след по-добра игра в третата част. Тогава те поведоха с 12 точки - 56:44 и до края удържаха предимството си в резултата.

За победителките с 26 точки и 5 асистенции завърши Мерике Андерсон, 23 точки и 9 борби добави Кристина Сантяго, а с 11 точки и 15 борби се отличи Аманда Джонсън. За домакините от Хасково силен мач направи американката Сюзан Лестър - 29 точки и 13 борби, а Джесика Кох вкара 18 точки.