Драма в Гоце Делчев и втори успех за Черноморец

Черноморец стигна до втората си победа в А група, след като в мач от 6-ия кръг на родното първенство се наложи над Пирин (ГД) като гост с 2:3 в драматичен сблъсък.

Двубоят започна отлично за гостите, които при първата си ситуация успяха да вкарат. При центриране от корнер в 14' топката прехвърли почти всички футболисти, като стигна до Кавдански. Той нанесе мощен удар, Абдиков се намеси, но съдията присъди гол на "акулите", тъй като топката премина голлинията.

Домакините обаче се активизираха и стигнаха до изравняване в 31', след като Пиргов се възползва от отлично центриране на Близнаков и простреля Дашев. До края на частта обаче бургаският тим си върна аванса след пробив на Фонсека и прекрасен идар на Аммари - 1:2 до почивката.

През втората част гостите продължиха да разчитат на контраатака и това доведе до нова сериозна опасност - при дълъг пас Маркиньо беше намерен отлично в половината на Пирин. Той прехвърли вратарят и даде солиден аванс на своите.

Възпитаниците на Херо свалиха гарда и това доведе до сериозно отпускане. Така Филипов не внимаваше и събори Близнаков в пеналта, а капитанът Лазаров хладнокръвно реализира за 2:3. Въпреки временни импулс обаче домакините от Гоце Делчев така и не стигнаха до равенството.