10 от ЦСКА стигнаха до бойко реми с Локо (Сф)

ЦСКА не успя да затвърди успеха си в миналия кръг и стигна само до 1:1 срещу Локомотив София в дерби мач от 6-ия кръг на родното първенство.

Том реализира гол шедьовър в 16' с удар от 20 метра, а след това в 27' Василев получи директен червен картон. Въпреки това ЦСКА беше по-добрият отбор до края и в 68' Илиев успя да изравни и да донесе точката за "армейците".

Равенството изкачи 31-кратните шампиони на 6-о място с актив от 7 точки, докато Локо (Сф) остава 13-и с 5. Пълно класиране може да видите ТУК! , а съставите на двата отбора може да видите на ТОЗИ ЛИНК.

ЦСКА натисна в началото и Кировски получи първи шанс в срещата, но не успя да насочи добре топката. От своя страна, "железнирачите" осъществяваха умели контраатаки, които вещаеха сериозна опасност за Черни.

При една такава в 16' топката бе подадена към Димитър Илиев, който предпочете да я остави за Том. Бразилецът стреля мощно от 20 метра, а топката се закова в горния ляв ъгъл на Черни, който успя леко да я докосне, но недостатъчно - 1:0 за домакините.

Том пропусна да се разпише в 20', когато пробва нов далечен удар, а Кировски с глава стреля над вратата при най-опасната атака за ЦСКА. При центрирането на Чочев обаче Дюлгеров игра с ръка, което остана незабелязано от съдийската бригада.

В 27' ситуацията за "червените" стана още по-лоша, след като Василев изпусна Румен Трифонов, а в опита си да го настигне го фаулира и си спечели директен червен картон. След удара на Маркиньос Черни се намеси.

До края на полувремето Локо (Сф) разиграваше спокойоно, докато ЦСКА действаше припряно. Все пак гостите стигнаха до две опасности, но удар на Карачанаков мина встрани от вратата, а Кривоски стреля брилянтно, но топката среща страничната греда - 1:0 на полувремето.

Втората част започна с натиск на ЦСКА, а най-добрата ситуация се откри пред резервата Морейра - в 55' той се освободи чудесно от защитата, остана очи в очи срещу Митрев, но не успя да нанесе решителен удар, позволявайки на вратаря да се намеси.

След леко затишие в 68' дойде решителен момент в срещата, когато при центриране в наказателното поле на Гъргоров Менди засече с глава и нацели страничния стълб. Топката обаче остана пред вратата, а Илиев изпревари всички и реализира - 1:1 в квартал "Надежда".

До края на срещата двата отбора се хвърлиха в атаки в търсене на победата, но до реални голови положения не се стигна. Менди имаше най-чистата ситуация пред себе си, но ударът му не сполучи.