Дортмунд излезе втори след успех в Майнц (ВИДЕО)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд записва трета поредна победа в Първа Бундеслига, след като днес футболистите на Юрген Клоп спечелиха с 2:1 гостуването си на Майнц 05.

Марко Ройс и Роберт Левандовски вкараха за "жълто-черните", докато Марко Калигюри се разписа за домакините.

Така Дортмунд събра актив от 25 точки след 13 изиграни мача и се изкачи на втора позиция в класирането, възползвайки се от равенството между Шалке и Айнтрахт, които имат по 24 пункта. Лидер с 34 точки е Байерн Мюнхен.

Сблъсъкът в Майнц започна вихрено, като още в първите 11 минути двата тима си размениха по едно попадение.

Домакините откриха в 4', когато Марко Калигюри се възползва от асистенция на Сото и прониза Вайденфелер за 1:0.

Шампионите обаче отговориха на предизвикателството само седем минути по-късно, когато равенството бе възстановено. Марсел Шмелцер намери Марко Ройс, който от своя страна завърши успешно и върна попадението - 1:1.

Всичко вървеше към равенство на почивката, но полският таран на шампионите Роберт Левандовски не смяташе така. В 43' нападателят се възползва от асистенция на Марио Гьотце и технично прехвърли Кристиян Веткло за 1:2.

През втората част до голове в Майнц не се стигна, което и позволи на "жълто-черните" да запазят дистанция от 9 точки зад Байерн, вече изкачвайки се до второ място във временното класиране.

szólj hozzá: Mainz vs Dortmund 1:0 Cagliuri

szólj hozzá: Mainz vs Dortmund 1:1 Reus

szólj hozzá: Mainz vs Dortmund 1:2 Lewandowski