Дончич сътвори скандал и бе изгонен, но Реал пак победи (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) разби шампиона на Испания - Валенсия, с 91:72 у дома в двубой от 13-ия кръг на Евролигата. Най-интересната случка в мача обаче бе изгонването на младата словенска звезда на "Кралския клуб" Лука Дончич. Европейският шампион със Словения предизвика бурен скандал на паркета и напусна през тунела, ритайки рекламните пана.

Още в първата минута на втората част Дончич скочи за забивка и буквално разби носа на Тибор Плайс от Валенсия. Тогава той получи неспортсменско нарушение. 4 минути преди почивката 18-годишният словенец бе изгонен от сънародника си Дамир Явор. Той бе санкциониран с техническо нарушение, след като с бурни реплики оспорваше отсъден свой фаул в атака.

Това обаче не попречи на "Белия балет" да грабне втора поредна победа в надпреварата. Факундо Кампацо поведе победителите с 14 точки, а Боян Дублевич реализира 18 за Валенсия.

Фелипе Рейес пък изигра своя мач номер 300 в Евролигата и стана едва втория състезател с подобно постижение. Първият, разбира се, е сънародникът му Хуан Карлос Наваро от Барселона.

Реал (Мадрид) е на 7-о място в Евролигата със 7 успеха и 6 загуби, докато Валенсия търка дъното с едва 3 победи и цели 10 поражения.