Домовчийски не пожали и Хасково в дебюта на Стоев

снимка: levski.bg

Левски постигна очаквана победа със силна игра в официалния дебют на Стойчо Стоев като старши-треньор. Пред около четири хиляди фенове на стадион „Георги Аспарухов“ топ реализаторът Валери Домовчийски продължи възходящото си представяне през 2015-та и вкара два гола за успеха с 3:0 над Хасково в първи четвъртфинален мач от турнира за Купата на България.

В 23-ата минута Домовчийски откри резултата от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Андонов при удар на Мигел Бедоя в наказателното поле. В 35-ата след хубава комбинативна игра между испанеца и Домовчийски, Божидар Краев се погрижи да запази топката в очертанията на терена и да я върне на нападателя, който с топовен изстрел не остави шансове на бившия вратар на Левски Кирил Акалски – 2:0.

В 89-ата минута Тихомир Трифонов по крайно атрактивен начин заби топката в собствената си мрежа, след като бе притиснат от Роман Гикевич - последното ново попълнение на Левски, който влезе като резерва след почивката. Ситуацията стана напрегната за бранителя на Хасково, след като Мигел Бедоя отне кълбото на Акалски и центрира остро в наказателното поле.

Реваншът в Хасково е насрочен за 3-ти март, като Левски продължи традицията да започва успешно нова календарна година. Стойчо Стоев постигна 14-ата победа в 16-ти такъв мач през новия век, като единствено през 2014-та „сините“ направиха равен 2:2 със Славия в края на февруари, а през 2011-та записаха болезнено поражение на „Герена“ от ЦСКА с 1:3.

Божидар Краев, който се отличи в няколко от контролите на Левски през зимната пауза, можеше в 8-ата минута да отбележи първото официално попадение за клуба през годината.

Юношата обаче направи сериозен пропуск пред зейналата врата на гостите, след като Антонио Аниете с глава отклони топката към него при центриране от корнер на Владимир Гаджев. Краев обаче някак успя да не намери очертанията със силния си шут и изпусна първото чисто положение в мача.

В 22-ата минута серията от пропуски на „сините“ бе прекъсната, след като в рамките на десетина минути преди това Луис Педро и Гаджев бяха отправили точни удари от дистанция, но право в ръцете на вратаря Кирил Акалски.

Бившият страж на Левски и Локомотив (Пловдив) обаче нямаше как да отрази удара от дузпа на Бедоя. Андонов спря с ръка в наказателното поле удар на Бедоя към вратата, но получи само жълт картон, като съдията Стефан Апостолов посочи бялата точка. Домовчийски без никакви трудности реализира 11-метровия наказателен удар – 1:0.

В 30-ата минута Домовчийски изпусна добър шанс да удвои головата си сметка и преднината на Левски, след като не се възползва от добро центриране на Гаджев от статично положение. Домо пропусна с шут над горната греда фронтално срещу вратата.

Малко по-късно Емил Нину за малко не си отбеляза нелеп автогол след едно от редките центрирания в наказателното поле на „сините“, но вратарят Йоргачевич се намеси навременно и изби в корнер.

Все пак, в 35-ата минута след красиво изградена атака Домовчийски с топовен изстрел направи резултата2:0. Преди това Валери и Бедоя комбинираха много добре, за да изведат Краев на позиция, а юношата върна кълбото към Домовчийски, който разстреля Акалски за 2:0.

Малко след гола си Домовчийски можеше да оформи и хеттрик, но Акалски този път не позволи на нападателя да се разпише с глава. В 42-ата минута обаче феновете на „сините“ изтръпнаха, защото Узунов получи топката на границата на наказателното поле и отправи удар, който обаче профуча покрай гредата.

След почивката, донякъде очаквано, темпото бе значително по-ниско в сравнение с първите 45 минути. Левски отново владееше инициативата от самото начало, но не създаваше толкова чисти положения в първия четвърт час, като единствено хубав дрибъл на Антонио Аниете, завършил с неточен шут, направи впечатление.

Постепенно гостите започнаха да владеят повече топката, но без да създават някакво напрежение за "синята" защита. В 76-ата минута пък влезлият като резерва Стефан Велев с добра комбинация от финтове нагласи топката за удар и стреля от далечно разстояние, но Акалски успя да се протегне достатъчно и предотврати нов гол.

Велев не можа да се разпише и в 85-ата минута при добавка, след като друга резерва - Роман Гикевич - отправи изстрел, който беше блокиран от защитник на Хасково. В крайна сметка "сините" стигнаха до трето попадение, макар и автогол на Тихомир Трифонов.