Черно море би само с 1:0 Локо (ГО)

Черно море спечели минимална победа с 1:0 над Локомотив /Горна Оряховица/ в първия четвъртфинален мач от турнира по футбол за Купата на България.

Голът за домакините падна в 3-та минута на даденото от съдията 4-минутно продължение на втората част. През първото полувреме домакините бяха по-активният тим, създадоха няколко положения, но не успяха да реализират гол.

Гостите пък залагаха на епизодични контраатаки. Първото сериозно положение бе в 4-та минута, когато Марк Клок от Черно море стреля от над 20 метра, но неточно. Минута по-късно Петър Златинов стреля опасно по диагонал отляво от малък ъгъл, но вратарят на гостите Радослав Рашков спаси.

В 21-та мивута отново Петър Златинов стреля опасно, но вратарят успя да улови топката. В 30-та минута Марчин Буркхардт бе изведен зад защитата на гостите и стреля от движение, но вратарят на Локомотив показа отличен рефлекс и изби топката в корнер.

В 44-та минута Петър Златинов стреля от над 30 метра, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря на гостите. В 74-та минута топката попадна у Матиас Курьор в наказателното поле на гостите, играчът на Черно море стреля с пета, но вратарят улови топката. Победният гол за Черно море вкара Бекир Расим в 90+3 минута на мача.

Срещата-реванш между двата отбора е на 5 март в Горна Оряховица, посочва БТА.