
Отборният директор на Ферари Стефано Доменикали изрази своето разочарование, че сезон 2012 във Формула 1 ще започне без италански пилот в надпреварата.
Единственият останал представител на Италия бе Ярно Трули, но в петък отбора на Кейтъръм оповести, че той ще бъде заменен от Виталий Петров.
Решението на тима на Тони Фернандес означава, че за първи път от 1970-та година насам Формула 1 ще започне без състезател от Апенините.
„Много съм разстроен от този факт. След толкова много години във Формула 1 няма да има италианец.
Съжалявам за Ярно, който е много талантлив, но рядко имаше възможност да се състезава с кола, която да разкрие качествата му.
Пожелавам му успех в бъдеще както в състезанията, така и извън пистата. Това е труден момент за нашия спорт, който понякога е доминиран от външни интереси.
От няколко години насам, чрез своята академия във Ферари е изработен дългосрочен план, за създаване на едно поколение от млади пилоти.
Доволен съм, че можем да ви представим младите Рафаеле и Брендън, на които ще бъде дадена възможност да прогресират в спорта", сподели Доменикали в официалния сайт на Ферари.
Друг от ветераните в надпреварата Рубенс Баричело, който също остана без отбор за сезон 2012 след близо 20 години във Формула 1, също зае позиция относно ситуацията с Ярно Трули.
„Неприятно ми е да разбера, че Трули остава извън Формула 1 през 2012-та година...Парите доминират над всичко", написа бразилецът в своя официален акаунт в Twitter.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ