
Тим шефът на Ферари Стефано Доменикали изрази увереност, че бразилският пилот на Скудерията Фелипе Маса отново ще покаже най-доброто от себе си, ала ако първо успее да "прочисти" главата си.
"Кариоката" записа кошмарен за него сезон 2010 във Формула 1, завършвайки на едва шеста позиция в генералното класиране при пилотите. А докато съотборникът му Фернандо Алонсо записа четири победи и до последно се бореше за титлата, то Маса се отчете най-вече с няколко втори места зад испанеца.
Лично президентът на Скудерията Лука ди Монтедземоло разкритикува Маса след края на сезона, поставяйки оценка от "седем минус" за 2010 г. Стефано Доменикали от своя страна довери, че Маса е напълно наясно със ситуацията - той не може да си позволи още една слаба кампания.
"Всеки един пилот, за да може да се състезава, трябва да се чувства силен", обясни Доменикали пред "Ла Република".
"Когато те не успяват да го направят, тогава вече е много трудно да пречистят съзнанието си от всички тези извинения, които си намираме, когато нещата вървят зле. Мисля, че това и бе причината за лошия сезон на Фелипе. Той обаче ще излезе от трудната ситуация, ако поработи над въпроса".
"Сигурен съм, че ще видим един страхотен Фелипе Маса през 2011 г. Той отлично знае, че няма как да си позволи още един сезон като този", добави босът на "черните кончета".






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ