Добри изяви на българите в Шампионската лига

Германският Фрийдрихсхафен победи като гост турския Галатасарай (Истанбул) с 3:1 (25:19, 25:22, 23:25, 25:20) гейма в среща от четвъртия кръг в група "G" на Шампионска лига по волейбол за мъже.

Най-резултатни за победителите бяха българите Венцеслав Симеонов 22 точки и Валентин Братоев с 19 точки.

Центърът Виктор Йосифов добави 8 точки, а Светослав Гоцев не се появи в игра. Фрийдрихсхафен е втори в групата със 7 точки актив.

Гръцкият Олимпиакос загуби като гост от белгийския Нолико (Маасейк) с 0:3 (18, 25, 29:31, 18:25) гейма в среща от четвъртия кръг в група "В" на турнир.

Топреализатор на мача стана българският диагонал Боян Йорданов с 15 точки. Олимпиакос е на трето място в класирането с 6 точки.

Румънският Томис (Констанца), воден от българския треньор Мартин Стоев, загуби като гост от полския Ястжембски с 1:3 (17:25, 27:25, 21:25, 22:25) гейма в група "F". Тримата български волейболисти на румънския тим играха като титуляри.

Капитанът Андрей Жеков записа 2 точки, либерото Владислав Иванов отчете 53% добро посрещане, а Дмитрий Бахов завърши с 9 точки. Томис е на трета позиция в подреждането с 3 точки.