Динамо Загреб загря с победа за Лудогорец

Динамо Загреб победи Осиек с 4:1 и се утвърди на върха в класирането на хърватското първенство. Двубоят бе генерална репетиция за Динамо преди последния мач от груповата фаза на турнира Лига Европа срещу Лудогорец в четвъртък.

Срещата е без значение и за двата отбора - Лудогорец твърдо е първи в групата, докато Динамо заема последното място с едва 1 точка.

Жуниор Фернандес откри резултата в 10-а минута за Динамо, а гостите от Осиек изравниха чрез Марко Дуганджич в 17-а минута.

Марсело Брозович отново даде преднина на Динамо до почивката, а през втората част Фатос Бекирай и Жуниор Фернандес оформиха убедителната победа за домакините.

Динамо е начело с 40 точки, следван от Хайдук Сплит 36, Риека 33, Локомотив Загреб 32 и други.

Съставът на Динамо Загреб:Зеленика, Пинто, Ади (38-Саре), Шимунич, Калушич, Адеми, Брозович, Судани, Памич, Фернандес, Чоп.