Димитров поднесе сензацията при двойките в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,45 милиона евро.

Димитров и Лукаш Росол от Чехия победиха във втория кръг поставените под номер 2 Александър Пея (Австрия) и Бруно Соареш (Бразилия) с 6:4, 3:6, 10-2 за 76 минути.

Българинът и Росол губеха с 1:4 в първия сет, но спечелиха следващите пет поредни гейма, за да поведат със сет аванс.

Във втората част Соареш и Пея доминираха и след 6:3 изравниха резултата. В шампионския тайбрек Димитров и Росо поведоха с 8:1 и спечелиха с 10:2 точки.

Победата им е забележителна, тъй като Соареш и Пея са номер 2 в световната ранглиста на АТП на двойки.

Димитров и Росол заработиха общо 21430 евро и по 180 точки за световната ранглиста на двойки, а на четвъртфиналите ще играят срещу Марин Чилич (Хърватия) и Сантиаго Гонсалес (Мексико).

По-рано днес Григор Димитров се класира за третия кръг на сингъл след победа над Иво Карлович (Хърватия) със 7:6(3), 6:4 за 73 минути.