211-сантиметров гигант не уплаши Григор Димитров в Рим

Григор за трети пореден път срещу Гулбис

Григор Димитров нямаше никакви проблеми във втория кръг на тенис турнира в Рим, след като стигна до победа със 7:6 (7:3), 6:4 над 211-сантиметровия гигант Иво Карлович.

Първият сет се разви според очакванията, като и двамата лесно взеха своите подавания, а нито един от тях не реализира повече от една точка при сервис на противника. В тайбрека обаче Гришо записа 3 мини-пробива срещу едва 1 на Карлович и поведе с 1:0 в сетовете.

Хасковлията използва моментното си предимство и при 1:1 реализира решаващ брейк-пойнт при 15:40, а до края на двубоя нямаше проблем да задържи аванса си и да спечели с 6:4.

Така Димитров се класира за осминафиналите на втори пореден турнир от сериите ATP 1000, като до момента си гарантира 90 точки за световната ранглиста и малко над 40 хиляди евро от наградния фонд.

В опит да достигне втория си четвъртфинал на турнир от този ранг Димитров ще има трудна задача, като му предстои да се изправи срещу победителя от мача Турсунов – Бердих. Българинът отпадна от турнира в Мадрид преди седмица след загуба именно от чеха.

Първи сет

Първи на сервис почна Григор Димитров, който загуби първата точка в мача, но взе всички останали разигравания, печелейки първия гейм - 1:0. Карлович обаче отговори много бързо за 1:1 с гейм на 15. И третата част беше спечелена лесно от сервиращия и българинът отново поведе - 2:1.

И двамата тенисисти продължиха да сервират убедително, като Димитров имаше предимство при разиграванията, но няколко непредизвикани грешки не му позволиха да застраши сериозно хърватина при негов начален удар - 4:4. Логично, и в следващите геймове не видяхме интрига и се стигна до тайбрек.

В него Димитров успя да стигне пръв до мини пробив, но след това от втори сервис Карлович атакува мощно и успя да върне брейк точката с атака при мрежата. Още в следващото разиграване Гришо пусна минаващ удар по правата от бекхенд, а след това с два силни начални удара стигна до три сетбола. Още при първия Карлович прати форхенд в аут - 7:6 за Григор.

Втори сет

Изглеждаше, че и вторият сет ще се развие по подобен начин, след като двамата си размениха два бързи сервис-гейма, но Димитров се отчете с няколко прекрасни минаващи удари, които му дадоха предимство от 15:40. Карлович прати топка от форхенд в аут и Гришо проби - 2:1. Пробивът беше затвърден на 30 - 3:1.

До края на мача Димитров нямаше никакъв проблем да затвори мача, като в нито един момент Карлович не успя да застраши аванса на българина - 6:4 и победа за родния представител.