Дежавю за Арсенал: Сити пак унижи Венгер с класика (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити разгроми Арсенал с класическото 3:0 за втори път в рамките на 5 дни. "Гражданите" на Пеп Гуардиола надвиха снощи "артилеристите" на "Емирейтс" в отложен мач от 28-ия кръг във Висшата лига. В неделя пък Сити вдигна Купата на Лигата след същия резултат във финала срещу възпитаниците на Арсен Венгер.

С успеха "гражданите" продължават да са все по-близо до титлата в Англия. Те имат 75 точки и водят на втория Манчестър Юнайтед с 16 пункта, а до края остават едва 10 срещи. Арсенал пък е на 6-о място с 45 пункта и вече изостана сериозно дори от петия Челси, който има 53 точки.

Още в 15-ата минута гостите от Манчестър поведоха в резултата с гол на Бернардо Силва. Льорой Сане разигра няколко играчи на домакините край тъчлинията, навлезе навътре и пусна пас към португалския си съотборник. Той пък стреля от границата на наказателното поле и врътна топката неспасяемо в десния ъгъл на Петър Чех.

В 28-ата Сити покачи своя аванс с попадение на Давид Силва. Отново Сане действа брилянтно отляво и намери Агуеро в пеналта, а той изведе зад защитата испанеца. Силва простреля мощно Чех за 2:0.

В 33-ата, с оглед на игровото предимство на гостите, Сане тотално уби интригата в мача. Агуеро изведе Де Бройне на добра позиция, а той продължи надясно към Кайл Уокър. Британецът можеше да стреля, но предпочете да подаде прострелно, а Сане изпревари Белерин и оформи класиката.

След полувремето Арсенал опита да се върне в мача, но пропуснатата дузпа на Пиер-Емерик Обамеянг в 53-ата минута сложи край на всякакви надежди. Едерсон отрази удара на габонеца и Сити лепна ново петно по честта на "артилеристите" и техния мениджър Арсен Венгер, който се доближава към изхода на "Емирейтс" след края на сезона.