Дейвид Ричардс застава начело на Продрайв за новия сезон

снимка: carsuk.net

Бившият шеф на отборите на БАР и Бенетон Дейвид Ричардс ще подаде документи за участие в новия сезон във Формула 1. Той ще застене начело на тима на Продрайв, който ще използва техниката на Макларън-Мерцедес.

 

Отборът най-вероятно ще промени името си през сезон 2012 на Астън Мартин. Ричардс е решил да подаде документи след дълги преговори с шефа на формулата Бърни Екълстоун.

 

"Болидите ни ще се произвеждат във фабриката в Банбъри, а двигателите ще носят логото на Астън Мартин. Те ще ни бъдат осигурявани от частен доставчик", каза Ричардс пред медии.