Дейли Блинд спаси кожата на Юнайтед на "Ъптън Парк" (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се спаси на косъм от поражение при днешното гостуване на Уест Хям в среща от 24-ия кръг на Висшата лига, като двубоят между двата тима на "Ъптън Парк" завърши при равенство 1:1.

Шейку Кояте изведе "чуковете" напред в началото на втората част, а в добавеното време на двубоя Дейли Блинд донесе точка на "червените дяволи".

Манчестър Юнайтед доигра двубоя и с десет души, след като Люк Шоу бе изгонен малко след изравнителния гол на своя тим.

Така Манчестър Юнайтед записа осмо равенство от началото на сезона и пропусна да си върне третата позиция в класирането, която остава за Саутхямптън. "Светците" разполагат с актив от 45 точки срещу 44 за "дяволите".

Уест Хям пък събра 37 точки, като воденият от Сам Алърдайс състав остава на осма позиция в таблицата.

Мениджърът на гостите Луис ван Гаал заложи на офанзивна единайсеторка, като „фантастичната четворка“ на Юнайтед Робин ван Перси, Радамел Фалкао, Уейн Рууни и Анхел Ди Мария стартира сред титулярите. Дейли Блинд трябваше да действа като вътрешен халф в схемата на холандеца, докато рядко място сред титулярите получи и младият Аднан Янузай. Антонио Валенсия и Люк Шоу стартираха на двата бека, докато Фил Джоунс и Маркос Рохо оформиха двойка централни бранители пред вратаря Давив де Хеа.

Сам Алърдайс заложи на Енер Валенсия и Диафра Сако в предни позиции, като Стюърт Даунинг трябваше да действа зад двамата нападатели. Кевин Нолан, Алекс Сонг и Марк Нобъл започнаха в средата на терена за Уест Хям.

Първият добър шанс за попадение се случи пред вратата на Манчестър Юнайтед, като в 13' Давид де Хеа трябваше да демонстрира класата си. Лошо изчистване на Маркос Рохо предостави топката на Енер Валенсия, чийто удар бе умело отразен от Де Хеа.

Две минути по-късно отново Валенсия успя да отправи удар в очертанията, но и този път испанският вратар на „дяволите“ бе на мястото си.

След половин час игра Уест Хям отново бе по-близо до отбелязване на гол, но Давид де Хеа продължи да се представя блестящо. Томкинс засече с глава центриране от статично положение и намери рамката, но испанецът реагира и отрази.

Втората част на „Ъптън Парк“ стартира кошмарно за „червените дяволи“, които допуснаха попадение още в 49'. Центриране от статично положение отново доведе до хаос в наказателното поле на Юнайтед, а с блестяща намеса блесна Шейку Кояте. Бранителят на „чуковете“ овладя топката и си я нагласи майсторски за изстрел, преди да я запрати зад гърба на Давид де Хеа за 1:0.

Само четири минути по-късно Манчестър Юнайтед можеше да възстанови равенството, но Адриан се намеси добре. Анхел Ди Мария пусна добро подаване за Ван Перси, който стреля силно, но испанецът бе запазил концентрация и отрази.

Двадесет минути преди края Луис ван Гаал най-сетне погледна и към своята резервна скамейка, извършвайки може би и закъсняла първа промяна в своя състав. Аднан Янузай напусна игра и отстъпи мястото си на Маруан Фелаини, на когото трябваше да се разчита да внесе височина и присъствие в наказателното поле на „чуковете“.

В 77' феновете на Манчестър Юнайтед спокойно можеха да поставят ръце върху лицето си, защото Радамел Фалкао направи непростим пропуск пред вратата на съперника. Колумбийският национал получи подаване от свой съотборник и остана очи в очи с Адриан, като бе длъжен да изравни от напълно чиста позиция. Вместо обаче да намери мрежата зад испанеца, Тигъра по безобразен начин стреля в аут.

Манчестър Юнайтед продължи да търси изравнителното попадение, а в 83' Адриан отново се намеси добре, спасявайки вратата на Уест Хям. Този път Фалкао и Робин ван Перси разиграха добре помежду си, като холандецът опита да намери един от ъглите зад испанския страж. Адриан обаче показа чувство за пласиране и успя да отрази изстрела на Ван Перси.

Минута преди края трибуните на "Ъптън Парк" изтръпнаха, защото Маруан Фелаини за малко не възстанови равенството. Белгийският национал свали топката на гърди и успя да стреля, но отново Адриан обра овациите, спасявайки вратата си.

Усилията на гостите все пак дадоха резултат в добавеното време на срещата, когато Дейли Блинд възстанови равенството за Манчестър Юнайтед. "Чуковете" не успяха да изчистят по най-добрия възможен начин топката, а кълбото попадна в холандския халф на Юнайтед. Блинд не се поколеба и стреля прецизно, намирайки долния десен ъгъл на пазената от Адриан врата - 1:1.

Малко след това Манчестър Юнайтед доигра срещата и с десет души на терена, след като Люк Шоу извърши нарушение срещу противников състезател и видя за втори път жълтия цвят на картона.