Девет месеца по-късно - Холандия отново съсече Испания (ВИДЕО)

Полуфиналистът на Мондиал 2014 Холандия спечели с 2:0 приятелската среща с Испания, изиграна тази вечер в Амстердам.

Двубоят се състоя девет месеца след срещата на Световното първенство, която "лалетата" спечелиха с разгромното 5:1. Този път успехът на Холандия бе по-малко изразителен, а и мачът като цяло протече доста по-равностойно спрямо онзи двубой в Страната на кафето.

И двата си гола холандците реализираха в продължение на около две минути, като отборът на Гуус Хидинк се разписа между 13' и 15'.

Първи във вратата на Давид Де Хеа се разписа бранителят Стефан де Врай, който засече центриране на Уесли Снайдер и даде аванс на домакините - 1:0.

Около две минути по-късно Холандия вече имаше и преднина от две попадения. Този път Дейви Клаасен се възползва от лошо подреждане на испанската отбрана и покачи в полза на "лалетата" - 2:0.

Малко след почивката холандците не бяха никак далече и от трети гол, но първо Бруно Мартинс Инди не успя да отбележи от чиста позиция, а след това и Де Хеа спаси удар на Мемфис Депай.

В 68' дебютантът за "Ла Роха" Алваро Витоло също пропусна, а в 70' попадение на Давид Силва бе отменено поради засада.

В последните десет минути Испания наложи силен натиск в половината на Холандия, но поне до почетно попадение във вратата на Холандия така и не се стигна.