Детинска грешка коства победа на Ботев в контрола срещу сърби

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) започна с равенство контролите си по време на подготвителния лагер в Турция. "Канарчетата" направиха атрактивно равенство 2:2 срещу четвъртия в сръбската Суперлига Раднички (Ниш) на един от терените в курорта Сиде. "Жълто-черните" изостанаха в резултата, но осъществиха пълен обрат до края на първото полувреме. Петнадесет минути преди края на мача обаче тимът на Николай Киров допусна изравняване.

В 17-ата Раднички осъществи добро нападение, което доведе до гол в полза на сърбите. Голубович проби през центъра, финтира защитник на Ботев и технично пусна вляво към Йованчич, който отблизо разстреля Иван Чворович.

В 31-ата минута обаче Стивън Петков изравни със страхотен далечен шут по диагонал. Само 4 минути по-късно носителите на Купата и Суперкупата на България направиха пълен обрат. Ндонгала открадна топката след корнер на Раднички и пусна дълъг диагонален пас към Петков. Той подаде прострелно към включилия се от втора позиция Филипе Бризола, а топката влезе с малко късмет във вратата на сръбския тим за втори път в срещата.

Малко по-късно Тодор Неделев уцели греда, а новото попълнение Диого Кампос направи фатален пропуск очи в очи с вратаря на Раднички. Това се оказа пагубно за Ботев и след почивката играта на пловдивчани се накъса, като те така и не съумяха да създадат подобни шансове.

Детинска грешка в отбрана коства на Ботев изравнително попадение в 75-ата минута. Тогава Пламен Димов върна лошо топката към Даниел Кайзер с глава, а Стоянович пресече паса и отбеляза на празна врата, за да оформи крайния резултат.

Ето и съставите на двата тима:

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 17. Балтанов, 7. Бризола, 8. Неделев, 9. Кампос, 29. Ндонгала, 20. Петков
Резерви: 22. Кайзер, 6. Алваро, 10. Юсеин, 93. Алфонсо, 26. Георгиев, 30. Купенов, 79. Добрев, 27. Василев, 28. Шопов, 25. Дерменов, 31. Калчев
Старши треньор: Николай Киров.

Раднички: 1. Живкович, 13. Аксентиевич, 19. Субич, 45. Миладинович, 26. Симонович, 80. Голубович, 9. Мъркич, 24. Йованчич, 11. Арсич, 28. Нома, 14. Петрович
Резерви: 15. Станкович, 27. Циркович, 18. Булатович, 24. Михайлович, 31. Йованович, 23. Мичич, 7. Саша Стоянович, 30. Бабич, 77. Жуниор, 8. Славиша Стоянович
Старши треньор: Милан Дуричич.