ЦСКА-София размаза китайците на Капело, Десподов наниза хеттрик

снимка: cska.bg

ЦСКА-София размаза водения от Фабио Капело китайски тим Дзянсу Сунинг с 8:0 в първата си контрола от зимния лагер в Испания. Кирил Десподов бе големият герой за "червените", след като наниза хеттрик, а по едно попадение добавиха Фернандо Каранга, новото попълнение Роланд Алберг, Радослав Живков, Стойчо Атанасов. Станислав Манолев пък довърши китайците с гол от дузпа в 90-ата минута.

Още до почивката футболистите на Стамен Белчев водеха с 3:0 на своя съперник, а след почивката буквално го разпердушиниха.

Атрактивната игра на ЦСКА-София доведе до откриване на резултата в 17-ата минута. Тогава Каранга бе фаулиран малко зад наказателното поле, а зад топката застана Кирил Десподов. Младият талант на "червените" прехвърли майсторски стената от пряк свободен удар и поведе съотборниците си напред в резултата.

В 36-ата Каранга удвои след груба грешка в отбраната на Дзянсу. Бразилският нападател отне топката на вратаря на китайците и безпроблемно отбеляза.

До края на полувремето червените успяха да вкарат още веднъж. След поредна грешка в защитата на китайците топката достигна до Каранга, който намери Роланд Алберг. Новото попълнение майсторски преодоля бранител на противника и покачи на 3:0, след като излезе сам срещу вратаря.

В 65-ата започна лекцията на Кирил Десподов. Първо той вкара сам дузпа, отсъдена за нарушение срещу него, а три минути по-късно вкара своя хеттрик. Тогава той засече с глава центриране отдясно и направи резултата 5:0.

Тимът на Стамен Белчев не спря с наказателната акция и в 84-ата минута младият Радослав Живков вкара шести гол, възползвайки се от грешка в китайската отбрана. В 88-ата минута дойде и най-красивият гол. Стойчо Атанасов пое топката, размина няколко противникови състезатели и отбеляза с мощен удар под гредата.

В 90-ата пък Станислав Манолев сложи край на мъките на китайците, като реализира от дузпа за 8:0.