Десетки хиляди гледат шоуто на Рено в Сао Пауло

снимка: БГНЕС

Отборът от Формула 1 на Рено пристигна в бразилския град Сао Пауло, който е последна спирка от обиколката им, която има за цел да демонстрира на феновете новия болид на тима.

 

След дълги седмици на подготовка в Бразилия, отборът на Рено дойде в Сао Пауло заедно с наскоро утвърдения за сезон 2009 пилот Нелсиньо Пикет.

 

Това бе първа поява за французите в южно-американския град. Неговите жители са свикнали да наблюдават болидите в покрайнините на града, на пистата Интерлагос.

 

Над 100 хиляди почитатели на състезанието се появиха, за да гледат демонстрациите на Пикет с новото R27. По случая бе построена специална писта с дължина малко над километър в централния парк на Сао Пауло Ибирапуера.

 

Други градове, в които екипът направи представяния бяха Йоханесбург, Киев, Лисабон и Ню Делхи