Дербито на "железничарите" завърши без победител

Локомотив (София) не успя да победи съименниците си от Пловдив в мач от първия кръг на родното ни първенство, като срещата завърши при резултат 1:1.

"Столичните железничари" се представиха по-добре в срещата, като имаха и по-чистите ситуации за гол, включително и в самия край на двубоя. Възпитаниците на Емил Велев обаче трябва да благодарят много на вратаря си Стефано Кунчев, който ги спаси в няколко ситуации.

Все пак "смърфовете" поведоха с гол на Златински от дузпа в 18-ата минута, но в добавеното време на първата част Телкийски върна равенството в резултата. През второто полувреме и двата отбора имаха по едно добро положение, но така и не се възползваха.

Това е и единственият двубой в първия кръг, който завършва при равенство. Всички останали мачове от Виктория ФП приключиха с победител, като дори новакът Пирин (ГД) успя да се добере до победа в последните секунди на мача си с Миньор.

Още от самото начало двата отбора започнаха силно, като във втората минута Димитър Илиев имаше възможност да открие за домакините, но Кунчев успя да се намеси. Малко след това пък и Локомотив Пловдив се отчете с добро положение, след като Диего се озова на добра позиция, но ударът му бе брилянтно отразен от Михайлов.

В 6-ата минута Илиев успя да се отскубне от защитата на гостите, но отново стражът на "смърфовете" беше съобразителен и изпревари нападателя. Минута по-късно пък Пеев реши да показва техника в наказателното на Локомотив, но Кунчев се хвърли в краката му и улови топката. В 9-ата пък отново той се намеси, след като Илиев за трети път пробва рефлекса на вратаря.

Въпреки че Локомотив София беше доста по-активният отбор, първото попадение падна именно в тяхната врата. Христо Спасов беше повален от защитник на домакините, а съдията
не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Златински, който с премерен удар отбеляза първото попадение за своя тим през новия сезон във Виктория ФП - 0:1.

Този гол определено обърка футболистите на Тони Велков, които почти до самия край на полувремето не успяха да застрашат опасно вратата на Кунчев. Пловдивчани обаче претърпяха сериозна загуба в 40-ата минута. Тимонов бе заменен принудително, а в последствие се разбра, че той ще претърпи операция в Пирогов заради усукано коляно.

В последните минути на полувремето "черно-червените" успяха да пробия защитата на своя гост, като Манолов можеше да изравни, но отново страхотният през това полувреме Кунчев спаси. Секунди по-късно обаче нямаше кой да спре Димитър Телкийски- той беше изведен по чудесен начин сам срещу вратаря, а техничният бивш играч на Левски препарира стража на гостите с прекрасен прехвърлящ удар - 1:1 и край на едно много интересно първо полувреме.

За разлика от първата част, вторите 45 минути бяха истинско мъчение за събралите се около 1000 души на стадион "Славия" в столичния квартал Овча купел.

Все пак в 52-ата минута Илиев можеше да накаже бившия си клуб, но бе блокиран и не нанесе хубав удар с глава. Освен това домакините имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени от рефера на срещата.

Гостите пък отвърнаха със страхотен удар на Абушев, като се заигра с голлинията зад Михайлов, но така и не пожела да влезе във вратата на столичани.

Двата отбора продължиха равностойно, но до опасни положения не се стигаше. Това се промени едва в 88-ата минута, когато Дани Пеев центрира в наказателното поле към Велков. Той с глава засече, но топката бе избита от Кунчев. Тя обаче се върна в играча на софийските "железничари", който отново стреля с глава, но там беше Георгиев, който от голлинията спаси "смърфовете" от загубата - краен резултат 1:1.