Давид Ферер се класира на финала в Оклънд

Двукратният шампион и защитаващ титлата си от миналата година Давид Ферер (Испания) се класира за финала на турнира по тенис в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 398250 долара.

На полуфиналите Ферер, който е пети поставен в основната схема, победи номер 3 Фернандо Вердаско (Испания) с 6:3, 6:4 за 90 минути, а преди това се наложи над Алехандро Фая от Колумбия с 6:4, 4:6, 6:3. Вердаско направи 20 непредизвикани грешки във втория сет и логично загуби мача.

Срещата на Ферер с Фая бе прекъсната поради дъжд при резултат 3:1 в първия сет и се доигра днес, а малко след нея се изигра и полуфиналния двубой.

На финала Ферер ще играе с Оливие Рошу (Белгия), който отстрани шампиона от 2008 година Филип Колшрайбер (Германия) с 6:7 (4:7), 6:1, 6:4 за 2:29 часа игра.

Първият сет продължи 71 минути. Така след седем години 31-годишният Рошу, който е номер 68 в световната ранглиста, отново ще играе на финала в турнира.