Давид Ферер с трета титла от Оклънд

Давид Ферер спечели за трети път титлата от турнира по тенис в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд 398 250 щатски долара, информира БТА.

На финала поставеният под номер 1 испанец победи с 6:3, 6:3 белгиеца Оливие Рошу.

Ферер постигна пробив и поведе с 3:0 в първия сет, който продължи 45 минути и беше прекъсван заради дъжд.

Испанският състезател спечели подаването на Рошу още в първия гейм на втората част, но след това се стигна до 2:2.

Защитаващият титлата си от миналата година Ферер отново постигна пробив и поведе с 4:3, за да триумфира в мача след общо 94 минути игра.

Номер 5 в световната ранглиста Давид Ферер спечели турнира в Оклънд през 2007, 2011 и 2012 година, което е изравнен рекорд. Титлата е 12-а за испанеца от турнири на АТП.