Дарко Тасевски бележи при победа на Македония

снимка: sport.com.mk

Бившият футболист на Левски Дарко Тасевски се разписа за Македония при победата на западната ни съседна с 3:2 над Словения в контролна среща, играна в Скопие.

Тасевски, който преди началото на сезона бе продаден от "сините" на израелския Апоел Ирони (Кирят Шмона), откри резултата в срещата след 27 минути игра. Преди това гостите от Словения можеха да поведат, но изпуснаха дузпа в 9-ата минута.

До края на първото полувреме македонците отбелязаха още едно попадение чрез Адис Яхович в 41-ата минута, осигурявайки си комфортен аванс от два гола до почивката.

Нейц Печник върна един гол в началото на второто полувреме (50'), но радостта на словенците бе кратка, защото още в следващата си атака (51'), домакините възстановиха преднината си от два гола след попадение на Бесарт Ибрахими.

Крайното 3:2 оформи Печник в 64-ата минута, отбелязвайки втория си гол в мача.