Дания и Турция не излъчиха победител в Истанбул

Отборите на Турция и Дания не успяха да се победят и завършиха наравно - 1:1 в контролна среща играна на стадион "Тюрк Телеком Арена" в Истанбул.

Датчаните, които са съперници на България в квалификациите за Мондиал 2014, бяха по-добрият отбор, създадоха повече положения и могат да съжаляват, че не си тръгнаха с победа от Турция.

След нулево първо полувреме, "червения динамит" поведе с гол от дузпа на Никлас Бендтнер в 65-ата минута. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Селчук Инан срещу Михаел Крон-Дели в наказателното поле. Зад топката застана Бенднер и не сгреши, давайки преднина на своя отбор.

Радостта на датчаните обаче не трая дълго, защото само 4 минути по-късно (69') Турция стигна до изравнителен гол, дело на Мевлют Ердинч, който матира вратаря Стефан Андерсен с диагонален удар, оформяйки крайното 1:1.

Друг съперник на България в квалификациите за Мондиал 2014 - Армения пък се наложи с 4:2 при домакинството си на Литва, също в приятелска среща.