Дания съвсем утежни положението на Сърбия

Тимът на Сърбия допусна нова грешна стъпка в преследването на място на Европейското първенство във Франция, след като тази вечер "плавите" допуснаха домакинско поражение с 1:3 от Дания в двубой от група I на квалификациите.

Така имайки предвид и отнетите точки заради изстъпленията срещу Албания, сърбите остават на четвърта позиция в групата с актив от само една точка до момента от общо три изиграни мача.

Дания пък остава начело в класирането с актив от 7 точки на сметката си, но разполагайки и с мач повече от втория Португалия. "Селесао" диша във врата на скандинавците с актив от 6 точки след домакинския си успех над Армения в другия мач. На трета позиция с 4 спечелени точки остава тимът на Албания.

Двубоят се изигра пред празни трибуни на ст. "Партизана" в Белград, което също бе част от наложеното на домакините наказание от УЕФА.

Сърбите поведоха след ранен гол на Зоран Тошич, но през втората част датчаните стигнаха до пълен обрат. Два гола за победителите отбеляза Никлас Бендтнер, докато веднъж се разписа и централният бранител Симон Кяер.

Резултатът в Белград бе открит след само четири минути игра, когато сръбските футболисти успяха да разпечатат вратата на Каспер Шмайхел. Отбраната на Дания действа неконцентрирано и позволи топката да достигне до Зоран Тошич, който от чиста позиция разстреля вратаря на Лестър и изведе „плавите“ напред – 1:0.

4124317

Четири минути по-късно единствено намесата на Шмайхел лиши сърбите от втори гол при ножичен изстрел на Данко Лазович.

В 28' Дания разигра прекрасна атака в половината на Сърбия, като скандинавците матираха своя съперник с няколко отигравания от по едно докосване. Никлас Бендтнер изведе Ласе Вибе на стрелкова позиция, но Стойкович се намеси и успя да спаси изстрела на крилото.

В 57' добър шанс се откри пред Никлас Бендтнер. Таранът на Волфсбург засече с глава центриране от Крон-Дели, но изстрелът му излезе в аут.

Бившият нападател на Арсенал все пак се разписа три минути по-късно, когато именно Бендтнер възстанови равенството. Силен изстрел на Ериксен бе избит от Стойкович, но при добавката таранът на „червения динамит“ нямаше как да сбърка, лесно довкарвайки кълбото за 1:1.

4124318

Изравнителното попадение явно стъписа домакините, защото само минута-две по-късно Дания реализира и втори гол в мрежата на Стойкович. Централният бранител на скандинавците Симон Кяер бе оставен напълно непокрит в наказателното поле на домакините, като защитникът на Лил отбеляза уверено с глава за 1:2 в полза на датчаните.

Между 65' и 66' на ст. „Партизана“ стана горещо, защото и двата отбора удариха гредите за кратък период от време. Първи това сториха сърбите чрез Данко Лазович, а малко след това гостите отговориха и чрез Петер Анкерсен, чийто изстрел също срещна един от стълбовете зад Стойкович.

4124316

В 74' „червения динамит“ за малко не реши окончателно спора в Белград, след като Крон-Дели получи шанс да стреля при липсващ вратар на голлинията. Капитанът Бранислав Иванович обаче протегна крак и с ключова намеса запази шансовете на Сърбия за нещо повече в двубоя.

До резултат 1:3 все пак се стигна в 85', когато Никлас Бендтнер съвсем отказа домакините от нещо повече. Нападателят на Волфсбург получи чудесен пас зад защитата от Крон-Дели и от близка дистанция нямаше ка кда сбърка, останал очи в очи с Владимир Стойкович.