Дани Алвеш отново е герой, донесе Суперкупата на ПСЖ (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Пари Сен Жермен удари Монако с 2:1 насред Мароко и завоюва Суперкупата на Франция. Героят за парижани бе малко очакван - Дани Алвеш. В дебюта си бразилецът скъса мрежата на Субашич след уникално изпълнение на свободен удар. След броени минути пък постави топката на главата на Адриен Рабио, който остави "монегаските" с празни ръце.

Шампионът на Франция поведе в 30-ата минута чрез Джибрил Сидибе. Още в началото на втората част обаче Алвеш показа магията си и отбеляза гол шедьовър, за да изравни резултата. В 63-ата минута Рабио попари шампиона, като дори сензацията Килиан Мбапе не успя да помогне на своя тим. Той бе сменен в 71-ата минута.

Така ПСЖ откри сезона с трофей, който е изключително важен предвид краха през миналата кампания и загубата на титлата от Монако. Суперкупата на Франция отива в Париж за 5-а поредна година.