Барса надлъга Реал в генералната репетиция за Суперкупата (ВИДЕО)

Барселона надви трудно Реал (Мадрид) с 3:2 в приятелски мач, което бе прелюдия към първото Ел Класико за сезона - битката за Суперкупата на Испания. Барса обаче вдигна трофея "Интернешънъл чемпиънс къп". Двубоят може да се окачестви като невероятно шоу за зрителите на "Хард Рок" в Маями. Той предложи непрестанни експлозивни атаки към двете врати, много голове и много пропуски в типичен стил за двата испански гранда.

Лионел Меси отново вкара на Реал и поведе каталунците в резултата още в 4-ата минута. След още 3 минути Ракитич удвои аванса на Барса. И двете попадения паднаха след асистенции на Неймар. До края на полувремето обаче "кралският клуб" се съвзе и прониза на два пъти вратата на Силесен. Головете бяха дело на Матео Ковачич и младата звезда Марко Асенсио.

Барса поведе отново в резултата в 50-ата минута чрез Жерар Пике, който сложи точка на спора. До края на двубоя зрителите не можеха да поемат въздух. Атаките се редуваха една след друга, спасяванията на вратарите бяха феноменални, а някои от пропуските бяха фрапантни. Най-големият бе сътворен от Неймар. Той преодоля Навас и остана на празна врата. Макар и притиснат от няколко защитници в бяло, Ней не успя да уцели очертанията.

Така Барса има самочувствието преди истинската битка за Суперкупата на Испания на 13 август (неделя). Реваншът ще е на "Сантяго Бернабеу" три дни по-късно.