Цвети за съперничката: Не беше коректна

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова заяви, че дългата пауза преди третия сет в мача срещу рускинята Елена Веснина в група "Сердика" на Турнира на шампионките е повлияла отрицателно върху играта й.

Пиронкова загуби с 2:6, 6:2, 0:6 и допусна второто си поражение в надпреварата.

"Преди началото на третия сет се получи доста дълга пауза (б.а. около 10 минути) . Елена отиде до съблекалнята да си смени дрехите. Това не беше особено коректно. Тя се върна доста успешно.

Аз опитах да продължа инерцията от втората част, но не се получи. В третия сет първите геймове са много важни от психологическа гледна точка. Тя веднага ме проби, а след това много бързо стана 0:3 и това й даде крила. Тя почти не сбърка до края", коментира Пиронкова.

Пловдивчанката, която е 119-а в световната ранглиста в момента, стартира в турнира със загуба с 0:6, 2:6 от Ана Иванович (Сърбия) във вторник.

"Не мога да кажа, че съм доволна от играта си днес, тъй като загубих. Определено обаче направих по-добър мач в сравнение с първия. Имах своите шансове, но в някои моменти действах прибързано", каза Пиронкова.

Българката се нуждае от убедителна победа в два сета срещу Саманта Стосър (Австралия) в последната си среща утре, както и от успех на Иванович над Веснина в другия мач от групата, за да се класира за полуфиналите.

"Смятам, че с всеки мач играя по-добре. Нямам конкретни очаквания срещу Стосър, но имам своите шансове. Трябва да бия в два сета. В тениса всичко е възможно. Доказвала съм, че мога да побеждавам най-големите тенисистки, така че защо не?", заяви Пиронкова.