Пиронкова се срина в края срещу Веснина

Цветана Пиронкова няма да може да изравни постижението си от миналото издание на Турнира на шампионките, след като днес загуби с 2:6, 6:4, 0:6 двубоя срещу Елена Веснина и записа втората си загуба в надпреварата в “Арена Армеец“.

Ракета №1 на България отново показа сериозни колебания при изпълняването на начален удар, като допусна 6 пробива от страна на Веснина, което натежа в полза на победителката в срещата.

Въпреки че успя да се съвземе след слабия старт на мача Пиронкова бе неузнаваема в последната част и логично загуби срещата.

Това е втора поредна загуба за Цветана, което я изхвърля от надпреварата за полуфиналите. Тя ще изиграе последната си среща утре срещу Саманта Стоусър в последния ден от надпреварата в предварителна група “Средец“.

Пиронкова почна много неубедително и след поредица от непредизвикани грешки позволи пробив още в първото си подаване – 0:2.

Веснина от своя страна показа стабилна игра от основната линия и се възползва идеално от колебливите удари на Цвети и можеше рано да осъществи втори пробив в срещата, но Цвети успя да се защити в гейм №5 – 2:3.

Съпротивата на българката обаче стигна само до там, след като Веснина успя да вземе сервис-гейма си, а след 10-минутитен маратон осъществи и нов пробив за 2:5. Тя трудно затвърди втория си брейк в срещата, но с ас затвори сета – 2:6 и 0:1 за рускинята.

Втората част почна далеч по-равностойно и Пиронкова имаше няколко отлични ситуации, в които да търси пробив, но така и не се възползва – 2:2. За сметка на това обаче Веснина стигна до равенство в следващото подаване на българската, а след това записа две поредни точки и проби за 2:3.

Пиронкова обаче не се отказа и още в следващия гейм реализира пробив, след като получи цели три възможности. Това вдъхна нужната увереност на Цвети, която заигра по-стабилно, докато рускинята почна да прави непредизвикани грешки. Именно това доведе и до решителния пробив, когато Пиронкова получи няколко брейк пойнта, а при последния Веснина направи двойна грешка и предаде сета – 6:4 и 1:1.

За съжаление на българската публика обаче Пиронкова тотално се срина в решителния трети сет, като грешките и зачестиха, докато Веснина почна да натиска най-вече от форхенд. Това доведе до цели три пробива и категоричното 0:6 в полза на Веснина.