Цветан Соколов нападател №1 на турнира "Хуберт Вагнер"

Българският национал Цветан Соколов получи наградата за най-добър нападател и попадна в идеалния отбор на турнира по волейбол за мъже "Хуберт Вагнер 2014", който завърши снощи в полския град Краков.

В приятелската надпревара, освен България, участие взеха домакините, олимпийският шампион Русия и Китай. Състезанието бе част от подготовката на отборите за започващото на 30 август Световно първенство по волейбол в Полша.

Отборът на България зае трето място в крайното класиране с две победи и една загуба. Турнирът спечели Русия пред домакините от Полша, а на последно място остана Китай.

За най-полезен играч на турнира беше избран звездата на "Сборная" Дмитрий Мусерски.

Най-добър посрещач стана Алексей Спиридонов (Русия), най-добър разпределител Сергей Гранкин (Русия).

За най-добър блокировач бе определен друг руснак - Николай Апаликов, най-добро либеро стана полякът Кшищоф Игначак и приза за най-добър изпълнител на сервис бе присъден на Пьотър Новаковски от Полша.