Цветан Соколов изригна с 22 точки за нова победа на Тренто в Италия

снимка: trentinovolley.it

Шампионът на Италия Тренто продължава победния си ход в Серия А1. Отборът на Цветан Соколов се поздрави с трети пореден успех, след като се наложи с 3:0 при гостуването си на Каза (Модена) в мач от 6-ия кръг на шампионата.

Възпитаниците на Роберто Серниоти не оставиха съмнения в превъзходството си нито за миг. Те разгромиха съперника си с 25:13 в първия гейм, вторият, завършил 25:23 в полза на Тренто бе най-оспорван, а в третата част Цецо Соколов и компания пречупиха Модена с 25:20. Тренто спечели битката на мрежата, където блокадата на шампионите направи 16 точки срещу 7 за домакините.

Българският национал изнесе поредния си силен мач за трентинци и бе с основен принос за победата. Цветан Соколов изригна с 22 точки, от които 5, постигнати директно от сервис, 3 на блокада при 54 процента ефективност в атака. С тях диагоналът на Тренто стана топреализатор в мач и заслужено бе избран за най-полезен играч (MVP).

Португалецът Алешандре Перейра добави 10 точки, а аржентинският национал Себастиан Соле и Филипо Ланца добавиха по 8 пункта за победителите.

За домакините от Модена най-резултатен бе полският диагонал Збигнев Бартман с 18 точки, а сръбският национал Урош Ковачевич добави 12.

След тази победа Тренто остава на второ място във временното класиране на Серия А1 с актив от 14 точки - толкова, колкото има и третият Пиаченца, но трентинци са с по-добри показатели. Лидер с 18 точки е отборът на Мачерата.