Георги Братоев със страхотен дебют за Локомотив (Х)

Волейболният национал Георги Братоев официално дебютира за новия си отбор Локомотив (Харков), след като преди броени дни успя да си уреди трансфер в украинската селекция.

Дебютът на разпределителя беше повече от сполучлив, след като Братоев беше в основата на успеха на новия си тим с 3:2 срещу Динамо (Москва) в мач от руското първенство.

Домакините, които също така играят и в украинското първенство, почнаха колебливо и загубиха първата част с 20:25, но след това с разнообразна игра в нападение обърнаха развоя на двубоя.

Грандът от Москва отговори с перфектен гейм и 25:15, което вкара в срещата в решаващ тайбрек. Там, нервите на Братоев и компания се оказаха по-здрави и украинската селекция се поздрави с успех.а

Това беше и втора победа за Локомотив от началото на сезона, а още в следващия кръг Братоев ще може да запише втора победа, като неговият тим се изправя срещу Нижни Новогород.

Също в двубой, игран днес, Тодор Алексиев и Теодор Тодоров записаха първа победа в Суперлигата, след като техният Газпром надигра с 3:0 Грозни. Алексиев записа само точки и игра само в първия гейм, докато центърът изобщо не влезе в игра.