ЦСКА загуби с 1:3 гейма от Фенербахче

снимка: БГНЕС

Фенербахче победи с 3:1 гейма (25:22, 25:23, 23:25, 25:21) ЦСКА в мач от група А на Шампионската лига. Срещата се игра в зала "Христо Ботев" пред 1500 зрители. Футболният отбор на "червените" също подкрепяше съименниците си.

Първият гейм започна равностойно и при първото техническо прекъсване "фенерите" водиха с 8:6. След това армейците изравниха резултата и даже успяха да поведат с 11:10, но след това гостите направиха четири поредни точки за 11:15. Българите върнаха няколко точки за да се стигне до 16:15 за турците при второто прекъсване. Резултатът отново вървеше точка за точка до 20:20, но гостите направиха 23:21 и спечелиха гейма с 25:22.

Вторият гейм шампионите на България заиграха по-сигурно и водеха на първото техническо прекъсване с 8:6, а на второто с 16:15. При 20:20 Пеев и Салпаров не се разбраха за една топка и турците поведоха с директна точка от сервиз. С атака на Мейо българите изравниха, но Влади Гърбич направи две успешни атаки за 23:21. След това три грешки при сервиз и резултата стана 24:23 и отново Влади Гърбич с добрата си игра донесе последната точка в този гейм за гостите.

И през третата част играта вървеше точка за точка, като българите взеха първото техническо птрекъсване и второто само с точка разлика. При 19:19 дойде и първият Ас за българите благодарение на Стойков. След това играта на турците се разконцетнрира и позволиха на "червените" да стигнат до 24:22.   Ники Найденов показа много добра игра в края на тази трета част. Кениецът Мейо завърши последната атака в гейма за 25:23 за ЦСКА.

И през четвъртата част играта се водеше точка за точка като турците поддържаха преднина 1-2 точки. Стигна се до 10:10, но турският отбор все пак успя да поведе отново и втората техническа пауза дойде при 16:14. След това по опитните турци постепенно подобриха играта си и затвориха гейма с 25:21.

Това бе втора загуба за ЦСКА в Шампионската лига след 0:3 с Ираклис преди седмица. Следващият мач на "червените" е на 9 декември в София срещу чешкия Честохова.