ЦСКА удари Зенит и отложи празненствата в Санкт Петербург

Феновете на Зенит Санкт Петербург ще трябва да почакат още малко, преди да започнат празненствата по случай втората шампионска титла на Русия в историята на клуба.

Днес воденият от Лучано Спалети тим можеше да си осигури първото място в крайното класиране, в случай че бе постигнал домакински успех над ЦСКА Москва на своя ст. "Петровски". Вместо това обаче, московските "армейци" треснаха своя домакин с резултат 3:1, отлагайки празненствата в Санкт Петербург.

На домакините от Зенит бе нужна дори и точка, за да отворят шампанското, ала вместо това бяха полети с леден душ. Вагнер Лав откри за ЦСКА след само 15 минути игра, 20 по-късно Марк Гонсалес удвои, възползвайки се от сериозна грешка на вратаря на Зенит Юрий Жевнов.

Още в началото на втората част трибуните бяха съвсем попарени, след като Сейду Думбия направи резултата класически, преди все пак Росина да върне едно попадение за домакините.

По този начин ЦСКА се доближи на шест точки зад лидера Зенит, три кръга преди края на шампионата, запазвайки и теоретични шансове за първата позиция.