ЦСКА спука гуми и под Аязмото

Берое и ЦСКА-София завършиха 1:1 в мач от XXXI кръг на ППЛ. Берое изигра отлично първо полувреме, но не успя да отбележи след няколко изгодни положение. Гостите успяха да излязат напред в резултата в 55-та минута чрез Манолев. Педро изравни в 64-та минута след точно изпълнена дузпа. „Зелените“ бяха по-добрият отбор през голяма част от времето, но не успяха да победят.

„Берое“ влезе в двубоя като трети във временното подреждане, а гостите от ЦСКА-София заемаха 2-ра позиция в класирането.

Още в 1-та минута „Берое“ организира добра атака, при която Бригидо бе съборен на границата на пеналта, но реферът не отсъди пряк свободен удар. Топката достигна до Педро, който шутира от дъгата, но ударът премина над вратата.

В 5-та минута „зелените“ разиграха късо след корнер, а Бригидо стреля от ъгъла на пеналта, но не затрудни стража на „червените“.

Четири минути след това Адамович напредна през центъра и стреля от дистанция, но неточно.

В 10-та минута домакините организираха нова отлична атака, при която Цонев намери Бригидо в лявата зона, а португалецът центрира в пеналта, където Адамович засече с глава, но не намери целта.

Първа опасност за гостите дойде в 14-та минута. Александър Георгиев центрира от левия фланг в пеналта, а Манолев стреля от воле. Топката обаче мина на метър от гредата в аут.

Минута след това  Бригидо намери Педро, който стреля от дъгата, но не затрудни Черниаускас.

В 20-та минута Педро направи страхотен пробив по крилото, навлезе в пеналта, премина през защитник, но вратарят на гостите успя да го изпревари.

Три минути след това Алберг открадна топката и намери Каранга в пеналта. Нападателят шутира покрай Аргилашки, но Адамович успя да изчисти.

В 34-та минута Педро овладя в пеналта, финтира Барт и стреля по диагонала, но не намери целта.

Две минути след това Педро намери Цонев в наказателното поле, той се опита да подаде към Бригидо, но в последния момент играч на „червените“ изчисти.

В 39-та минута домакините имаха нова добра възможност. Педро центрира за Цонев в пеналта, а той овладя и свали за Райнов. Капитанът обаче бе в положение на засада.

Минута след подновяването на играта Педро успя да овладее в пеналта и стреля покрай стража, но Георгиев успя да спре топката пред голлинията.

След корнер  в 55-та минута топката достигна до Георгиев, който стреля от ъгъла на пеналта, Аргилашки изби, но кълбото попадна в Манолев, който се разписа с удар от наказателното поле – 0:1.

В 61-та минута манолев стреля от пеналта, но твърде неточно.

Две минути след това Цонев бе задържан в пеналта и реферът отсъди дузпа за „Берое“. Педро Еуженио застана зад топката и я прати безкомпромисно в мрежата – 1:1

В 66-та минута Педро се опита да прехвърли вратаря от границата на пеналта, но Черниаускас се справи и улови.

В следващите минути „зелените“ натиснаха своя съперник и създадоха напрежение пред вратата на гостите, но не успяха да засташат сериозно стража Черниаускас.

В 84-та минута Леони овладя дълъг пас и стреля от границите на пеналта, но бе неточен.

До края „зелените“ владееха повече топката, но не съумяха да създадат чисти голови ситуации