ЦСКА се скъса да пропуска в последния мач на Мартин Петров

Отборите на ЦСКА и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха наравно – 1:1 в мач от последния 40-и кръг на А група, игран на стадион „Българска армия“ в София.

Така "червените" завършиха сезона на второ място с равен актив с Литекс (по 72 точки), но с по-добри показатели в преките двубои "армейците" спечелиха сребърните медали. Днес ловчанлии загубиха домакинството си на Левски (0:1) и трябва да се примирят с бронзовите отличия.

Двубоят бе последен за Мартин Петров с екипа на ЦСКА. Бързоногото крило обяви, че напуска клуба, като все още не се знае дали ще продължи с футбола или ще сложи край на кариерата си.

Петров изведе ЦСКА с капитанската лента под бурните овации на публиката. Той получи почетен плакет от ръководството на „червените“. Уважение към бившия национал засвидетелства и съперникът, като капитанът на Локомотив (Пд) Здравко Лазаров подари на Мартин букет.

Мачът започна с домакински натиск на ЦСКА. „Червените“ можеха да открият резултата още в 6-ата минута, когато Мартин Петров центрира в наказателното поле - там Емил Гъргоров засече топката, но ударът му не намери очертанията на вратата.

4086575

Отговорът на „смърфовете“ не закъсня и те затрудниха съперника си след статични положения. Първо Здравко Лазаров центрира опасно от пряк свободен удар в 8-ата минута, а Райс Мболи трябваше да чисти в корнер. Две минути по-късно Диего Фераресо също центрира от фаул, топката попадна в Аласан Н'Диайе, но Мболи показа невероятен рефлекс и изби удара му.

Мартин Петров напомни за най-добрите си години със страхотно изпълнение в 15-ата минута. Нападателят бе намерен от Омар Косоко, чукна топката с пета, преодолявайки бранител на Локо (Пд), а след това стреля, но стражът на гостите Йордан Господинов успя да избие в корнер.

В 27-ата минута отново Мартин Петров бе близо до откриване на резултата. Той на два пъти отправи удари към вратата на Локомотив, но и в двата случая Господинов се справи.

4086569

Така се стигна до 29-ата минута, когато „смърфовете“ откриха резултата. Автор на гола стана бившият футболист на „червените“ Спас Делев. Той бе намерен чудесно от Александър Якимов, овладя топката на гърди и с диагонален изстрел я прати в мрежата на ЦСКА за 0:1.

В ответната атака „червените“ бяха близо до изравняване, след като Ивайло Чочев излезе сам срещу вратаря на Локо (Пд), но ударът му не бе точен.

До края на първото полувреме ЦСКА направи още няколко сериозни пропуска. Първо Тони Силва не успя да преодолее Господинов от 7-8 метра, а след това при едно разбъркване в наказателното поле на гостите – Гъргоров би от непосредствена близост, но Здравко Лазаров изчисти от голлинията.

4086574

След почивката картината на терена не се промени, като ЦСКА продължи да натиска съперника си, докато пловдивските „железничари“ предимно се бранеха и разчитаха на контраатаки.

Малко след подновяването на играта Господинов спаси сигурен гол, избивайки силен изстрел на Чочев. В 59-ата минута Тони Силва също пробва късмета си, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

След един час игра Мартин Петров напусна терена, аплодиран от „Армията“, а на негово място се появи Антон Карачанаков.

ЦСКА най-накрая стигна до гол в 70-ата минута. Влезлият като резерва Тодор Янчев намери чудесно Гъргоров, той подаде топката на Тони Силва на празна врата и португалецът оформи крайното 1:1.

До края на двубоя пред ЦСКА се откриха още няколко изгодни положения за гол, но до ново попадение така и не се стигна и двата отбора приключиха сезона с реми.