ЦСКА се сбогува с Европа след нова съдийска сеч

ЦСКА падна и във втория мач от Копенхаген в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Така с общ резултат 2:4 "червените" се сбогуват с втория по сила турнир на Стария континент.

ЦСКА обаче бе подложен на нова гавра от съдиите. Първият гол на датския гранд бе от ОЧЕИЗВАДНА засада и то на трима играчи. После реферът не показа червен картон за удар срещу Малинов, не даде и явна дузпа за българския тим.

Сблъсъкът започна равностойно и голови положения реално липсваха в първия четвърт час. ЦСКА бе близо до попадение след комбинация между Джеси и Тиаго, но шутът му бе блокиран. Копенхаген поведе в 23-ата минута с гол на Даме Н'Дойе, за който ясно се видя, че е от засада, но турският рефер Халил Мелер замълча. Последва недоволство от фенове на "червените" в сектор "А", които хвърлиха предмети към терена и удариха треньора на домакините. До края на полувремето ЦСКА опита натиск, но стигна само до блокиран удар на Бодуров.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро реагира на почивката със смяна и в игра се появи Евандро. Нападателят бе замесен в спорна ситуация в началото на втората част, когато бе дръпнат на границата на наказателното поле, но реферът не отсъди нарушение. Последваха силни минути за Копенхаген и Н'Дойе се размина с втори гол във вратата на "червените", като негово попадение бе отменено заради засада, а при второто положение Черниаускас улови удара му.

Малко преди изтичането на час игра ЦСКА успя да изравни, след като резервата Евандро получи топката на границата на наказателното поле и вкара за 1:1. Радостта на "червените" не продължи дълго и Н'Дойе отново наказа отбраната на "армейците" с удар с глава след центриране от корнер (2:1). Така ЦСКА отпадна от битката след сблъсъците с датчаните, като и в двата двубоя съдийски грешки попречиха на "армейците" да постигнат нещо повече.