ЦСКА с минимален успех над Монтана

Отборът на ЦСКА постигна минимална победа при домакинството си на Монтана с 1:0 мач от 11-ия кръг на "А" група.

Двубоя се игра на стадион „Славия" заради проблемите на „червените" с лиценза на „Българска армия". Единственият гол в мача отбеляза бразилецът Тасио, който бе точен от дузпа в 64-та минута на мача.

С тази победа ЦСКА вече има 21 точки в актива си и изпревари Ботев от третото място в класирането. Монтана остава с 11 точки след 10 кръга. ЦСКА бе по-добрият тим в тази среща и само пропуските пред гола и добрата игра на в защита на Монтана предотвратиха по-голям резултат.

Стойчо Младенов заложи на Сержиньо, Присо и Нюанджи в предни позиции подпомагани от Пакурар и Саша. Треньорът даде почивка на Платини и Анисе след победата над Лудогорец през седмицата. ЦСКА се намира в много добра серия след като за две седмици победи лидерите в шампионата Лудогорец и Левски.

„Армейците" можеха да открият още в 5-та минута, когато Сержиньо излезе на добра позиция, но вратаря Цветковски спаси удара му. Десет минути по-късно сериозен пропуск направи и Лукас Саша. Бразилецът озова също сам срещу вратаря, но стреля право в него.

В 28-та минута Миро Антонов нахлу в наказателното поле и падна на земята, но съдията Николай Йорданов му показа жълт картон за симулация. ЦСКА разиграваше атаките си по фланговете. „Червени" изпълниха близо 15 корнера само през първото полувреме, но защитата на Монтана успяваше да се справи.

В началото на втората част Серж Нюанджи пусна топката успоредно на голлинията, но Сержиньо се забави. Така се стигна до 63-та минута, когато Тодор Янчев бе спънат в наказателното поле. Влезлият като резерва Тасио бе точен от бялата точка.

Този гол почти реши всичко в мача. До края гостите имаха една сериозна възможност, при която можеха да изравнят резултата. Пет минути преди края на мача Сечков стреля опасно и нацели напречната греда. В даденото от съдията продължение на мача Нюанджи пропусна на метър пред вратата.