Черноморец с четвърта поредна победа след 1:0 над Пирин

Черноморец се наложи с 1:0 при гостуването си на Пирин (Гоце Делчев) в среща от 11-ия кръг на А група.

Единственото попадение за гостите от Черноморието вкара Исуф Уатара, който вкара в средата на първото полувреме. Срещата започна с минута мълчание в памет на бившия технически директор на Черноморец, един от най-успешните хандбалисти в Бургас Тодор Хънков, който почина след дълга битка с рака.

Първите 10 минути баха за домакините от Гоце Делчев, като най-напред Драги Коцев излезе по диагонала сам срещу вратаря на гостите Колев, но беше застигнат от Георги Терзиев, който блокира удара му. Само три минути по-късно нова грешка в защитата на бургазлии създаде възможност за Веселин Марчев, който стреля от 10 метра, но Стоян Колев показа котешки рефлекс и спаси.

След това постепенно бургазлии взеха инициативата и създадоха две голови положения, като при втората възможност Исуф Уатара не сгреши. Той излезе зад защитата след пас на Пламен Димов през двамата централна защитници.

Уатара копна топката над вратаря Абдиков с левия крак и в 25-ата минута откри резултата. 10 минути по-рано пак Уатара влезе от дясно, но топовният му удар излезе над гредата. Гостите от Бургас взеха инициативата в първите минути на второто полувреме и създадоха две голови възможности в началните 10 минути.

Най-напред Уатара беше санкциониран с жълт картон, след като Таско Тасков прецени, че е симулирал. Малко след него Венцислав Христов по диагонала не успя да насочи топката в мрежата. Постепенно гоцеделчевци избутаха събитията към центъра на терена.

В 63-ата минута Борислав Хазуров с глава прати топката над гредата след центриране на Атанас Фиданин от ляво.