ЦСКА разби Славия преди Вечното дерби

ЦСКА дръпна на Левски с 4 точки преди Вечното дерби идния уикенд, след като в мач от 25-ия кръг на А група „червените“ стигнаха до сравнително лесен успех с 2:0 срещу Славия.

При първия домакински мач на ЦСКА за 2014 година точни за отбора бяха Неманя Милисавлевич (63) и Омар Косоко (78), като двамата бяха най-добри на терена в селекцията на Стойчо Младенов.

Крайното 3:0 оформи резервата Тони Силва 7 минути преди края, като с красив параболичен удар той вкара втория си гол за новия си тим.

Това е пореден успех на „червените“ на „Българска армия“, като единствено Лудогорец успя да победи ЦСКА в София. В същото време защитата е допуснала едва 2 гола от началото на сезона.

С победата си 31-кратните шампиони се утвърдиха на 3-а позиция в първенството с 48 точки, като имат 4 точки повече от Левски и Локомотив (Пловдив). Идната седмица ЦСКА може да направи разликата и 7 пункта, ако спечели срещу разочароващия до момента тима от „Герена“. Славия заема 10-о място с 28 точки.

4069823

Срещата започна с натиск на домакините, които установиха контрол върху срещата, а със силна преса в половината на съперника не позволяваха на Славия да атакува.

Най-доброто положение се откри пред Косоко, който в 10' можеше да отбележи, но мощният му удар от границата на наказателното поле излиезе на половин метър над вратата.

Отново крилото на "червените" беше в основата на следващата опасност, като в 15' отне топката в центъра, напредна и изведе Чочев, който матира Петков с прекрасен удар. Преди това обаче беше отсъдена засада на младия полузащитник - все още 0:0 на "Армията".

4069822

Славия можеше да открие резултата на два пъти след 21', след като първо М'Боли спаси страхотен удар на Величков, а след това Величков пробва триков удар в далечни ъгъл, но не успя да уцели вратата.

След доброто начало на срещата темпото определено спадна, като ЦСКА продължи да владее инициативата, но единствената опасност за Петков дойде от слаб удар на Иван Стоянов в 37'. В края на полувремето отново той центрира отлично в наказателното поле, Косоко остана на отлична позиция, но в последния момент не успя да се ориентира и топката му бе избита - 0:0 на полувремето.

4069824

Втората част почна в по-мудно темпо, като положенията пред двете врати липсваха. Това доведе до смяна в състава на ЦСКА, като Тони Силва се появи на мястото на Иван Стоянов. Галчев се появи на мястото на Сънди.

В 63' най-накрая падна гол на "Българска армия", след като Ради Димитров не се намеси добре при дълъг пас и Милисавлевич стреля мигновенно, преодолявайки Петков по диагонала - 1:0 за ЦСКА.

4069825

Това "отпуши" играта на "червените", които създадоха няколко опасности пред вратата на Георги Петков, като Косоко на два пъти се размина с гол. В 73' положението на Славия стана още по-тежко, след като Цветомир Панов получи червен картон, след като си изпроси втори жълт за груб фаул срещу резервата Тони Силва.

Това доведе до два бързи гола за "червените", като Косоко беше изведен чудесно в наказателното поле за 2:0 в 79'. Силва пък се отчете с най-красивото изпълнение, след като пред наказателното поле мина покрай защитник и стреля технично в горния ляв ъгъл на Петков - 3:0 за "червените".