Берое смаза Любимец с хеттрик на Андонов

Берое разгроми Любимец с 5:0 в среща от 25-ия кръг на Нюз 7 А група. Георги Андонов се отличи с хеттрик за старозагорци, които с 36 точки държат стабилно 8-ото място. Гостите от Любимец са на 12-а позиция с 18 точки.

Беройци взеха инициативата от самото начало на срещата и още във 2-ата минута Илия Мунин проби и подаде към Зехиров, който пък центрира към Георги Андонов. Пловдивчанинът стреля, но топката се отби в тялото на защитник и излезе в корнер.

В 18-ата минута беше втората чиста ситуация за домакините, след като Зехиров излезе сам срещу вратаря. Вместо да стреля обаче, той потърси подаване към Мартинс и и топката беше пресечена.

В 20-ата минута домакините логично откриха резултата чрез Елио Мартинс. Николай Чипев центрира в наказателното поле към Самир Аясс, който обаче се размина с топката и се сблъска със защитника на гостите Емил Грозев.

Оттам топката отиде у Елио Мартинс, който наказа вратаря Рашков. И след гола напрежението пред вратата на гостите не падна, а на два пъти Георги Андонов опита да стреля от далечно разстоание.

Все пак Андонов увенча усилията си с гол в 37-ата минута, когато зачесе подаване на левия защитник Веселин Пенев и удвои преднината на Берое. През второто полувреме картината не се промени и само 11 минути след началото на втората част Андонов вкара втория си гол, посочва БТА.

Атанас Зехиров центрира в наказателното поле, където Андонов спря топката и от въздуха я прати в мрежата. Двамата си размениха ролите в 61-ата минута, когато Зехиров получи пас от дълбочина, излезе сам срещу вратаря и мушна топката между краката му за 4:0. В 69-ата минута Георги Андонов записа хеттрик срещу името си, разписвайки се с глава след центриране на резервата Селим Каркар.

В заключителните 20 минути беройци можеха да стигнат и до още голове, но вратарят Рашков няколко пъти се намеси добре, а и точността на някои футболисти изневери.